توانا بود هر که دانا بود      ز دانش دل پیر برنا بود

به دلیل افزایش روز افزون مهاجران فارسی زبان ایرانی و غیرایرانی لزوم آموزش زبان مادری به نسل دوم مهاجران از وظایف اصلی ایرانیان وخانواده ها می باشد. مدرسه فردوسی لیورپول هم اکنون به عنوان زیر مجموعه‌ای از انجمن فرهنگی‌ ایرانیان لیورپول فعالیت می‌کند.

مدرسه فارسی لیورپول درسال ۲۰۰۶ میلادی با همت جمعی از ایرانیان داوطلب علاقه مند به فرهنگ و زبان پارسی تاسیس گردید .با گذشت زمان ، فعالیت های مدرسه، گسترش بیشتری یافت و نام زنده کننده زبان پارسی (فردوسی) را برگزید. بدلیل گسترش فعالیت مدرسه و نیاز به فضای آموزشی گسترده تر ، مدرسه فردوسی در سال ۲۰۲۰ میلادی به مکان جدید Holly Lodge Girls' College نقل مکان کرد. این محل دارای امکاناتی ازقبیل فضا برای تشکیل کلاس های بیشتر ، زمین بازی بیرونی و سالنی برای تشکیل جلسات و اجتماعات می باشد.

از اهداف اصلی این مدرسه ، بسط و توسعه زبان پارسی و فرهنگ ایرانی برای هر سن ، جنسیت ، ملیت و برای هر سطحی ازسواد خواندن و نوشتن می باشد. این مدرسه علاوه بر ایجاد بستر لازم جهت فراگیری زبان مادری به فرزندان خانواده های پارسی زبان ( ایرانی ، کرد، افغان و تاجیک)، فرصت آموختن زبان فارسی برای سایر ملیت ها را نیز فراهم می نماید.

مدرسه فردوسی عضو شبکه مدارس فارسی مستقر در بریتانیا Federation of Farsi Schools of the UK وشبکه مدارس مکمل لیورپول Liverpool Supplementary School Network می باشد. پس از تلاش بسیار در سال ۲۰۱۷ میلادی مدرسه فردوسی موفق به کسب نشان کیفیت از شبکه مدارس تکمیلی زبانها گردید. این موفقیت حاصل تلاش مستمر و پیوسته همکاران مدرسه در جهت نایل شدن به شاخص های کیفی لازم و گرد آوری دهها صفحه مدرک و گواهی صورت گرفت.

دسترسی‌ به جدول هفتگی و تقویم کلاسهای سال تحصیلی‌ >>>
دسترسی‌ به فرم ثبت نام و ضوابط مدرسه فردوسی لیورپول >>>
دسترسی‌ به بروشور مدرسه فردوسی‌ لیورپول >>>